Péřovou zavinovačku je velmi vhodné využít  do kočárku od jara až do konce podzimu. Hlavní a zdravotní výhodou načechraného péřového podkladu je, že po položení dítěte na něj se peří rozestoupí do stran a dítě pak leží tělíčkem na pevném rovném základu. Úžasně tlumí otřesy z jízdychrání tak velmi křehkou hlavičku novorozence.

Díky nahrnutému peří do stran dojde také k lehkému podložení končetin, které se mu pak lépe zvedají nad tělíčko, aby mohlo posilovat posturální svaly, což je velmi důležité pro celkový kvalitní rozvoj dítěte .

Další, velkou výhodou peří je, že má výborné termoregulační schopnosti a skvěle odvádí vzniklou vlhkost.  Díky peří jsou péřové zavinovačky JiTuli lehké a vzdušné, výborně vyvažují teplotní výkyvy a regulují vlhkost. Tyto vlastnosti nemá žádný jiný materiál.

Peří má také oproti syntetickým materiálům (jako například molitanová podložka v kočárku) schopnost pomalu absorbovat tělesnou vlhkost a tím pomůže miminku cítit se komfortněji v péřové zavinovačce. Vlhkost prochází peřím a odvádí se pryč, vnitřní klima je mnohem příjemnější a dítě cítí v suchu. Dítě se v péřové zavinovačce nepotí, na rozdíl od toho, když leží na molitanové podložce v kočárku.

Jarní a podzimní měsíce jsou teploty nižší, takže péřovou zavinovačku využijete do kočárku každý den. Nemusíte tak řešit fusak, který byste ani maximálně nevyužila. Zavinovačka se skládá z potahu a sypkuPotah je ze 100% bavlny a je na zip, takže se dá kdykoliv sundat a libovolně prát. Doporučujeme proto zakoupit dva potahy na výměnu.

V letním období využijete péřovou zavinovačku JiTuli také. Ráno a dopoledne, když jsou teploty nižší, miminko do zavinovačky klasicky zavinete. Přes den, když teploty dosáhnou maxima, miminko na zavinovačku do kočárku, nebo do postýlky pouze pokládáte.

Při pokládání miminka na zavinovačku bez zavinutí, doporučuji podložit boční a spodní cípy pod dítě. Těmito zvednutými okraji mu vytvoříme jakési hnízdečko, které mu nabízejí stabilitu, a tím pocit jistoty, bezpečí a zaručí prodyšný materiál pod miminkem. Peří nahrnuté do stran mu pak nabízí nejenom pocit pohodlí, jistoty, bezpečí a tepla, ale také možnost se uvolnit a uložit stabilně na celá záda, do osy nosíku, brady, sterna i stydké spony, což je nezbytné pro zdravý vývoj dítěte.