Prachové peří se nachází ve spodní části hrudníku hus a má za úkol, chránit před chladem a teplem. Pravě proto je prachové peří kouzelným izolantem a péřové zavinovačky díky němu mají termoregulační schopnost, díky které, bude vaše miminku stále v teple, ale nebude se přehřívat.

Na rozdíl od klasického peří není prachové peří přímo viditelné. Je to velmi lehké a jemné peří. Každé pírko je tvořeno tisíci jemnými vlákénky. Klasické peří, na druhé straně, tvoří malá pera s brky. Prachové peří nemá tyto brka a je proto mnohem měkčí a lehčí než klasické peří.Péřová zavinovačka má ale i jinou funkci, než jen miminko zahřát a udržet jeho stálou teplotu. Měla by hlavně podpírat tělíčko miminka ve správné poloze a zajistit tak rovnou páteř a symetricky vývoj dítěte. Pokud je zavinovačka 100% naplněna prachovým peřím, tak do ní miminko doslova zapadnete a brzy ji sleží.

Přidáním klasického peří zůstává zavinovačka rozměrově stabilní a může plnit svou podpůrnou funkci. Doporučujeme proto směs 70 procent prachového peří a 30 procent klasického peří.

Peří má také oproti syntetickým materiálům schopnost pomalu absorbovat tělesnou vlhkost. To je jedna z mnoha výhod, která miminku pomáhá cítit se komfortněji v péřové zavinovačce. Vlhkost prochází peřím a odvádí se pryč, vnitřní klima je mnohem příjemnější a dítě cítí v suchu.

 

Kolik peří obsahují naše péřové zavinovačky JiTuli?

Zavinovačka Klasik je plněna 100% husím peřím v množství 550 g, v poměru 80/20% drané a prachové. Tato kombinace je ideální, aby dítěti udržela stálou teplotu a naopak jej nepřehřívala. Tento poměr a hmotnost zajistí miminku správnou polohu.

Zavinovačka Maxi je plněna 100% husím peřím v množství 850 g ,v poměru 80/20% drané a prachové. Tato kombinace je opět ideální, aby dítěti udržela stálou teplotu a naopak jej nepřehřívala, a hlavně zajistila již většímu a těžšímu dítěti správnou polohu.

 

Jak o péřovou zavinovačku pečovat?

Zavinovačka se skládá ze sypkoviny, která je naplněná peřím, a vložena do bavlněného potahu. Potah na zavinovačku je ze 100% bavlny. Je na zip, takže se dá kdykoliv sundat a libovolně prát. Doporučuji prát jako klasické povlečení v pračce, na 40 stupňů. Pozor! Nesmí přijít do sušičky. Hrozilo by, že se bavlna v sušičce srazí. 

Sypek s peřím lze prát také, ale bez aviváže. Ihned po ukončení pracího programu musí přijít do sušičky společně s míčky do sušičky, aby míčky v době sušení sypek s peřím krásně naklepaly a peří načechraly.

Při každém přebalování zavinovačku znovu naklepejte a načechrejte. Jednou za den dejte ven vyvětrat, aby zavinovačka byla svěží a načechraná po celou dobu používání. V létě umisťujte na silné slunce, v zimě na mráz.

Všechny materiály použité na výrobu zavinovaček splňují přísné hygienické požadavky a mají atestaci Oeko-Tex Standard na výrobky pro děti do tří let.