BLOG

Jmenuji se Jitka a jsem zakladatelka značek JiTuli, VývojDětí a Péřové zavinovačky. Jsem hlavně maminka malé Elen, která mě přivedla do dětského světa. Vždy mne facinovalo lidské tělo, jak funguje, jako celek. Během svého života jsem prošla mnoha kurzy, keré jsem potřebovala ke své práci s lidmi. Od anatomie, až po lektora psychomotorického vývoje dětí.

Péřová zavinovačka je pro mne neodělitelnou součastí vybavičky pro miminko a je veký pomocník, pro zdraví vývoj dítěte.

Zde na blogu, se s vámi ráda podělím o své zkušenosti, jak z poradny pro děti do 1 roku, rehabilitace, ale i mého osobního života, jakožto milující maminky.

"Rozhodnutí, zda mít dítě, je velice závažné. Znamená to vlastnímu srdci vyskočit a chodit okolo." - Elizabeth Stone

První trimenon - psychomotorický vývoj dítěte a vhodná stimulace k zvládnutí daných dovedností v tomto období.

Psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku je rozdělen do čtyř trimenonů. Každý trianon je zakončen takzvanou vrcholnou dovedností, kterou by dítě mělo v tomto období zvládnout. Termín dosažení těchto dovednosti je orientační. Co je však důležité, je posloupnost jednotlivých dovedností a také to, aby dítě žádnou z etap vývoje nepřeskočilo. Jedině tak dojde k propojení všech svalových řetězců a tělo se dostatečně zpěvní před závěrečnou dovedností, což je stoj a chůze. Mějte na paměti, že i poté cca do tří let věku dítěte, dochází k úplnému vzpřímení těla. Jak je to na úplném začátku si nyní vysvětlíme.

Péřová zavinovačka v létě

Není péřová zavinovačka na léto velmi teplá? To je jedna z velmi častých otazek budoucích maminek. Jak je to s tím peřím, se dozvíme v našem článku, péřová zavinovačka v létě.

Novorozenec

Jaký je vývoj miminka v prvních dnech jeho života? Co se děje s tělíčkem dítěte hned po porodu? V tomto článku si povíme, jak pomoc miminku se lépe adaptovat na nové podmínky na světě.