BLOG

Otrava z květiny nebo listu
Otravy, či požití čehokoliv, jsou poměrně častou komplikací v domácnostech. V tomto případě je velmi důležité si zapamatovat si: nepodávat nic do úst, nevyvolávat zvracení a zavolat na Národní toxikologické centrum.

Používat zavinovačku, nebo raději vůbec dítě nezavinovat?
V poslední době jsem narazila na příspěvky na sociálních sítích, které zmiňují nevhodnost zavinovačky pro miminka. Nebudu jmenovat konkrétní profily, ale ráda bych se za značku JiTuli a z pohledu lektora psychomotorického vývoje dětí do jednoho roku k tomu vyjádřila a podělila se o své mnoholeté zkušenosti.

Co by mělo miminko zvládnout do konce třetího měsíce?
Konec prvního trimenonu ve vývoji miminka je jedním z nejdůležitějších. Co by mělo miminko zvládnout do konce třetího měsíce?

Jak podporovat miminko k dobrému vývoji ve druhém měsíci?
Tak už se ten váš uzlíček lásky probudil a ve druhém měsíci více bdí? Využijte toho k dobrému rozvoji miminka.

Co potřebuje miminko v prvním měsíci života?
Psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku je rozdělen do čtyř trimenonů. Každý trimenon je zakončen takzvanou vrcholnou dovedností, kterou by dítě mělo v tomto období zvládnout. Termín dosažení těchto dovednosti je orientační. Co je však důležité, je posloupnost jednotlivých dovedností a také to, aby dítě žádnou z etap vývoje nepřeskočilo. Co potřebuje miminko v prvním měsíci života?

Proč hlídat hlavičku novorozence?
Upřednostňuje vaše miminko otáčení hlavičky k jedné straně víc, než k té druhé? Proč je pořeba to hlídat?

Wsed
Nejčastějším chybným sedem, se kterým se dnes a denně setkávám, je tzv. Wsed - nebo-li sed mezi patami. Dítě sedí zadečkem na zemi, kyčle rotuje dovnitř a chodidla jsou vytočená do stran

Vystouplé bříško? Možná za to může diastáz
Milé ženy,
pokud jste se daly do čtení těchto řádků, možná se trápíte vystouplým bříškem stejně jako každá třetí rodička, a to i delší dobu po porodu. Možná se necítíte ve svém těle dobře, stydíte se nosit upnutá trička a nevíte, kdy, jak a jestli vůbec se vám podaří břicho oploštit do uspokojivé podoby. Možná vás také pobolívají záda a vzhledem k nežádoucím únikům moči si nejen netroufáte s dětmi zaskákat na trampolíně, ale také se upřímně zasmát či zakašlat.

Péřová zavinovačka versus rychlozavinovačka.
Velmi častá otázka ze strany maminek je, která zavinovačka je lepší. Každé maminnce vyhovje něco jiného a já věřím, že pokud má být spokojené miminko, musí být spokojená maminka.

Rychlazavinovačky od JiTuli
Hledáte letní lehkou zavinovačku? Máte rádi výrobky, které se dají využít víceúčelově? Tak přesně takto jsou navrženy naše rychlozavinovačky JiTuli.

Kdo jsem, co dělám a jaký je můj směr
Rozhodnutí, zda mít dítě, je velice závažné. Znamená to dovolit vlastnímu srdci vyskočit a chodit okolo.

Péřové zavinovačky JiTuli - včem jsou jiné, než ostatní?
JiTuli péřová zavinovačka jde komplet z naší dílny. Od první nitky, výběr peří a kvalitních materiálů, až po odeslání objednávky. Absolutní gro je peří a materiály použity na výrobu. Například péřové zavinovačky JiTuli jsou vyráběné ze sypkoviny s ošetřením stříbroaktiv proti rozočům.

Péřová zavinovačka v létě
Není péřová zavinovačka na léto velmi teplá? To je jedna z velmi častých otazek budoucích maminek. Jak je to s tím peřím, se dozvíme v našem článku, péřová zavinovačka v létě.

Vyberte si barvy a vzor vašeho dětského pokojíčku
Budete to kluk, nebo holčička? Ladíte výbavičku do neutrálních zorů, nebo podle pohlaví. My pro vás máme nějaké návrhy.

Nejčastější otázky
Kolik peří obsahují naše zavinovačky? Nebo jaká zavinovačka je vhodná pro novorozence? Na tyto a jiné otázky Vím odpovíme právě zde.

Kočárková sezóna je tu!
Péřovou zavinovačku je velmi vhodné využít i v létě do kočárku. Úžasně tlumí otřesy z jízdy, chrání hlavičku novorozence a dítě se v ní nepotí.

Jak pořídit výbavičku pro miminko
Očekáváte miminko a potřebujete si pořídit výbavičku? Co je dobré do začátku pořidit? Na to se ptá každná nastávající maminka. JiTuli Vám s tím pomůže.

Termoregulace u novorozenců
Na jaře a v létě teploty často kolísají. Ráno je chladněji, odpoledne teplo. Nevíte, jak své miminko přes den obléci?

Jaký poměr draného a prachového peří obsahují naše péřové zavinovačky JiTuli?
Nejčastější otázka od vás je, kolik draného a prachového peří obsahují naše péřové zavinovačky. Jak je to tedy s tím prachovým a draným peřím? A jakou výhodu mají péřové zavinovačky oproti zavinovačkám z dutého vlákna?

JiTuli do kočárku
Přichází jaro a léto a my vás chceme vybavit na jízdu v kočárku. Zde je pár tipů, jak spříjemnit miminku jízdu v kočárku.

Jak utišit miminko
Novorozenec má vrozené reflexy, které postupně budou utichat do tří měsíců. Je jich celkem 35. Tyto reflexy mohou být naším velkým pomocníkem a ukazovatelem, co se s miminkem děje.

Proč potřebuje dítě do postýlky kamaráda?
Tulík, polštářek a kamarád. Máme i vše v jednom. Každé dítě se rádo zatulí při usínání.

Jaro v kočárku
Čekáte jarní miminko a rozhodujete se, zda ještě pořídit do kočárku zimní fusak, který pravděpodobně dlouho nevyužijete? Dítě z něj vyroste a příští zimu mu bude malý.
Máme pro vás tip! V péřové zavinovaččce bude miminku v kočárku krásné teplo a ještě ji využijete i na doma. Až z ní miminko vyroste, použijete ji až do tří let dítěte, jako peřinku s polštářkem do postýlky.

Jak správně uložit miminko do zavinovačky?
Aby péřová zavinovačka splnila svůj účel, je potřeba ji správně používat. Popíšeme si jak.

Hodí se péřový polštářek již od narození miminka?
Péřový polštářek Vám vytvoří krásný set do postýlky společně s péřovou zavinovačkou a mantinelem, ale také pomůže v prevenci proti vdechnutí po ublinknutí a asymetrického oploštění záhlaví.

Jak na bolavý zadeček
Znáte to zoufalství, když sundáte dítěti plenku a vidíte podrážděnou pokožku, kolikrát rozedranou až do krve? Miminko pláče, jakmile ho zabalíte a nejde utišit.

Péřová zavinovačka, velký pomocník pro zdravý vývoj miminka
Proč vaše miminko potřebuje péřovou zavinovačku?
Dopřeje mu symetrický vývoj. Právě nadýchané peří ve tvaru hnízdečkadovolí miminku ležet rovně a s těžištěm těla na středu v pohodlné a příjemné poloze.
Dodá mu známý pocit bezpečí, na který si zvyklo v bříšku. Může tak příjemně odpočívat nebo pozorovat okolí.
Zajistí, že jeho teplota nebude kolísat. Peří zastane termoregulační funkci, v teple chladí, v zimě hřeje a je prodyšné, takže se miminko nepotí.
Ukotví ho ve stabilní a bezpečné poloze. To se hodí při chování, kojení nebo pro tlumení otřesů při jízdě v kočárku.

Co dělat, aby bříško nebolelo?
Když jste nosily miminko pod srdcem, byla péče o jeho výživu poměrně jednoduchá. Příchodem na svět se vše trošku změní. Základem zdravého prospívání miminka, je sice i nadále plné bříško, ale i pohyb.

Vývoj dítěte měsíc po měsíci
Pro dítě je každý pokrok jakýmsi milníkem ve vývoji jeho dovedností. Rychlost, s jakou dané období zvládne, záleží na mnoha okolnostech. Některé
děti jsou opatrné, jiné pádí vpřed. Pokrok závisí na vývoji nervového systému dítěte a rychlost, s jakou dítě zvládne jednotlivé vývojové etapy, není
neomezená. Co je ale důležité, aby jednotlivé etapy svého vývoje NEPŘESKOČILO. K tomu, aby se dobře vyvíjelo, musí mít dostatek podnětů. Každodenně těží z toho, co mu poskytne okolí.

První trimenon - psychomotorický vývoj dítěte a vhodná stimulace k zvládnutí daných dovedností v tomto období.
Psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku je rozdělen do čtyř trimenonů. Každý trianon je zakončen takzvanou vrcholnou dovedností, kterou by dítě mělo v tomto období zvládnout. Termín dosažení těchto dovednosti je orientační. Co je však důležité, je posloupnost jednotlivých dovedností a také to, aby dítě žádnou z etap vývoje nepřeskočilo. Jedině tak dojde k propojení všech svalových řetězců a tělo se dostatečně zpěvní před závěrečnou dovedností, což je stoj a chůze. Mějte na paměti, že i poté cca do tří let věku dítěte, dochází k úplnému vzpřímení těla. Jak je to na úplném začátku si nyní vysvětlíme.

Druhý trimenon - psychomotorický vývoj dítěte od 3 do 6 měsíců a vhodná stimulace k zvládnutí daných dovedností v tomto období.
Co se s miminkem odehrává po třetím měsíci? Jaké dovednosti by mělo zvládnout v následujících třech měsících? Na co by měly maminky dávat pzor? To vše si popíšeme v tomto článku.

Co je to handling a proč je dobré jej znát?
Handling je zacházení s dětmi během běžných aktivit v životě. Zvedání, nošení, pokládání, předávání mezi osobami, oblékání, přebalování, polohování na spánek, uklidňování při pláči nebo polohy k odříhnutí. Všechny tyto aktivity ovlivňují vývoj těla miminka a my jej uděláme s dítětem mnohokrát za den. Vývoj miminka má své zásady a hlavně posloupnost. Proto bychom měli při denním handling dbát na správné polohy.

Handling - poloha "Klubíčko"
Poloha klubíčka se dítěti nabízí především k utišení a zklidnění. Miminko bylo dlouhou dobu schoulené v bříšku, takže se v náručí v poloze klubíčka bude cítit bezpečně.

Handling - poloha "Tygřík"
Tak jak visí tygr na větvi v korunách stromu, bude vaše miminko odpočívat na vaší ruce. Jak vypadá správná poloha tygříka a kdy ji pro miminko volit?

Jak vybrat kočárek s ohledem na vývoj dítěte?
Čekáte miminko a pořizujete si výbavičku a kočárek? Tak to se Vám bude tento článek hodit. Povíme si, jak vybrat kočárek s ohledem na vývoj dítěte.

Novorozenec
Jaký je vývoj miminka v prvních dnech jeho života? Co se děje s tělíčkem dítěte hned po porodu? V tomto článku si povíme, jak pomoc miminku se lépe adaptovat na nové podmínky na světě.

Jízda v kočárku bude s péřovou zavinovačkou JiTuli pohodlnější, jak pro maminku, tak pro miminko
Péřová zavinovačka je velký pomocník do kočárku od jara až do konce podzimu. Poskytne miminku správnou polohu, ochrání jeho křehkou hlavičku a mimince pomůže s správným zahřátím miminka.

Láska a dotek i bříško uvolní
Přijímat dotek je pro miminko stejně silná potřeba jako přijímat potravu. Něžnými doteky nedáváte svému miminku jen lásku a bezpečí, ale techniky a postupy, které se při masáži používají, příznivě ovlivňují zdravotní stav a přinášejí uvolnění, například od bolestí bříška. Jak na masáž bříška si povíme krok po kroku.