Aby péřová zavinovačka splnila svůj účel a zajistila miminku správnou polohu, je potřeba ji neustále načechrávat. Doporučuji tedy při každém přebalovaní zavinovačku naklepat tak, že se peří opět načechrá. Před uložením miminka do zavinovačky sklepejte všechno peří do horního, zakulaceného cípu, aby bylo co největší množství peří pod hlavičkou miminka. Hlavička dítěte váží jednu třetinu jeho tělíčka a proto je potřeba zajistit její správnou polohu, v ose s tělíčkem. Jinak se celé tělíčko dítěte a jeho těžiště nakloní tam, kam bude směřovat hlavička. Více o novorozenci si můžete přečíst ZDE.

Vždy dbejte na to, aby miminko mělo dostatek otevřeného otvoru v zavinovačce  na obličej nebránilo mu nic v dýchání a koukání na svět. 

Ohraničený prostor, stabilní teplota a měkko, vše, na co bylo zvyklé u maminky v bříšku, miminku poskytnete péřová zavinovačka. Zajistí dítěti pomyslné hnízdečko, ve kterém může díky peří, které jej nadnáší a jistí ze všech stran, ležet rovně na zádech s protaženou šíjí. Jen díky tomu, bude jeho vývoj symetrický.