Svět po narození je pro miminko neznámé prostředí. Péřová zavinovačka mu však poskytne pocit bezpečí, jaké zažívalo v bříšku. Představuje tolik známé prostředí, protože miminko objímá stejným způsobem. Přináší mu tak pocit bezpečí, jako kdybyste si ho přitiskli k sobě. Zároveň v zavinovačce může už od prvních měsíců bezpečně a ve stabilní poloze pozorovat svět. A to, jak při chování, kojení, ale i v kočárku, kde ztlumí otřesy při jízdě. 

Zavinovačka pro miminka v rozměrech klasik se svou hmotností, rozměrem i množstvím peří hodí pro novorozence od 2,5 kg, který jej využije až do 3 měsíců. Hmotnost peří se přizpůsobí váze dítěte tak, aby peří pod miminkem pracovalo. Miminko se do peří propadne a peří se pod tělíčkem dítěte rozestoupí do stran. Jedině tak dítěti vytvoří zavinovačka správnou polohu, aby se mohlo dobře vyvíjet.

Díky přírodnímu péřovému materiálu, s kterým česká značka JiTuli pracuje, si můžete být jistí, že teplota miminka nebude kolísat a peří zastane termoregulační funkci. To znamená, že v teple ochladí, v zimě zahřeje a předchází pocení. Stane se tak ideálním parťákem pro miminka narozená v horkém létě i v nejchladnějších zimních dnech. Navíc k němu můžete vybrat i náhradní povlak, abyste mohli vše prát podle potřeby.

Čtvercový rozměr 85x85 cm miminko krásně obejme, a jakmile ze zavinovačky vyrostou, můžete ji lehce rozložit a používat jako peřinku. Pokud se rozhodnete ji využít jako peřinku, doporučujeme k ní pořídit i stejně kvalitní polštářek.

Zavinovačky pro miminka v rozměru klasik jsou ideální volbou pro novorozence. Vybírejte z mnoha barev a hravých vzorů, které oživí dětský pokojíček.