Jak pořídit výbavičku pro miminko

Proč právě péřovou zavinovačku?

Po porodu novorozenec neumí ležet rovně na zádech. Proto je ideální, aby miminko od narození leželo na péřové zavinovačce. Díky peří se mu totiž vytvoří takzvané hnízdečko, které mu pomůže ležet rovně v ose. Více o novorozenci si můžete přečíst zde.

Péřová zavinovačka nemá jen vliv na zdravý vývoj dítěte po fyzické stránce. Poskytne miminku v prvních měsících také pocit bezpečí, na jaký bylo zvyklé u maminky v bříšku. Dodá mu stabilní teplotu díky peří, které je prodyšné a dítě se v něm nepotí.

 

 Klidný spánek

Péřový polštářek je důležitým doplňkem při spaní a odpočinku. Miminko vyhledává ohraničený prostor, na který bylo zvyklé u miminky v bříšku. Péřový polštářek je také skvělá prevence proti upřednostňování otočení hlavičky dítěte k jedné straně i symetrického či asymetrického oploštění záhlaví.Žádný jiný materiál nedokáže péřový polštářek nahradit.

Bezpečí

Hnízdečko je pro miminko útulným prostorem, kde se bude cítit jako u maminky v bříšku. I vy budete jistější, když Vaše miminko bude ležet v chráněném prostoru. Hnízda vyrábíme z certifikovaných materiálů, které jsou pro miminko příjemné a zdravotně nezávadné. Oboustranné, rostoucí hnízdo JiTuli je vhodné pro děti od 0 do 6 měsíců. Jednoduchým utažením, nebo povolením pásky, přizpůsobíte rozměr délky z 60 cm na 80 cm. Dno hnízdečka tvoří molitanová matrace.


Správná poloha i u jídla

Kojící polštář JiTuli usnadňuje maminkám kojení. Odlehčuje vašim zádům a snižuje napětí šíje. Nejdůležitejší je, že pomuže hlavně miminku s správnou polohou a to tělíčko v ose s hlavičkou.  Dítě tak lépe jí a nepoliká nechtěný vzduch, který po té způsobje, bolesti bříška. Polštářová výplň kojícího polštáře zajistí Vašemu miminku maximální pohodlí.

Pohodlí

Overal a vak v jednom. Proč? Protože pro správný vývoj nohy je důležité dostatečné množství vzruchů – tzv. „propriocepce“. Proprioceptivní stimulace je jednoznačně vhodná i jako prevence vzniku ploché nohy u dětí. V dětském Ovaku má dítě možnost libovolně pohybovat nožičkami a hlavně je třít o sebe.  Tření chodidel o sebe je jeden z nejlepších pohybu, jak na úplném začátku posílit nožní klenbu.

Pozor na podchlazení

Víte, že přes hlavičku novorozence uniká nejvíce tepla z tělíčka miminka? Novorozenec nemá ještě termoregulaci a proto se velmi rychle podchladí. Je důležité jej vhodně oblékat a hlídat teplotu v místnosti.

Dětské čepice jsou skvělým doplňkem výbavičky pro miminko. Čepičky jsou zakončeny roztomilým uzlíkem, který malým miminkům úžasně sluší.Čepičky jsou vyrobeny z bavlny nejvyšší kvality s 5% obsahem elastanu. Díky tomu se perfektně přizpůsobí dětské hlavičce a zajistí mu dokonalé pohodlí. 

Žádné mokré oblečky a hrudníček

Ať už kojíte, nebo dáváte miminku mléko z lahvičky, je potřeba dbát na to, aby mlíčko nestékalo pod bradičku. Tam se pak v kožních záhybech tvoří nánosy a vyrážka, která bude miminku velmi nepříjemná.

Miminka, která také hodně slintají, uvidají nepromokavý bryndáček. Hlavně v poloze na bříšku, kde miminko slintá víc, než normálně. Zabráníte tak promočení oblečení a prochlazení hrudníčku.

Slintáček chrání dětský oděv před znečištěním resp. zamočením. Měníte tedy pouze slinták a ne kompletní oblečení, šetříte si tak práci při praní a čas při převlékání. 

Zatulit a klidně usnout

TuliMeda bude věrný společník a velký ochránce v postýlce pro Vaše nejmenší. Jeho rozměr je 70x90cm. Využijete ho jako Tulík, polštářek, kamarád. Vše v jednom. 

Je to roztomilé a současně pozoruhodné, jak mají malé děti přirozenou potřebu žmoulat v ručičce kousek látky. Hajánci fungují jako uklidňovací a usínací pomůcka už od kojeneckého věku a obrací se k němu i batolata.

Ležet na bříšku je duležité bez plenky!

V poloze na bříšku necháváme novorozence jen na krátkou chvíli, ale je důležité, ji pravidelně trénovat. Čím bude miminko starší, tím dobu na bříšku prodlužujte. Velmi důležité je, aby miminko na bříšku mohlo zaujmout správnou polohu, musí ležet na bříšku BEZ PLENKY!

Jak vypadá správná poloha na bříšku u novorozence? Díky flexnímu držení je pro něj totiž náročné tuto polohu zaujmout. Lokty jsou totiž skrčené a vystrčené nahoru, nohy pro změnu skrčené pod zadečkem. Pamatujte, že lokty a nožičky miminku nikam neposouváme a nenatahujeme je! Díky flexnímu držené všech kloubu, by to dítě mohlo bolet. Flexce musí nejprve povolit. Dalo by se říct, že cílem prvního měsíce, je poskytnout miminku takové podmínky, které mu pomohou se co nejlepe uvolnit a zklidnit po porodu. Na bříško dávejte novorozence pravidelně při každém přebalování a to na opravdu krátké chvilky. 

Nepromokavá, stylová podložka, je vhodnáj, ako podložka na hraní, tak na přebalování. Využijete ji doma i na cestách. Je měkká, hřejivá a  hygienická. Má voděodolný povrch a snadno se čistí.  Podložka je tedy rychle připravena k opětovnému použití. Vyrábíme ji ve stejných vzorech, jako naše péřové zavinovačky a povlečení, díky tomu stylově doplní pokoj pro miminko. 

Šetřete přírodu s námi

Kosmetická taštička, přebalovací látková nepromokavá podložka, nepromokavý pytlík na pleny, jemný mušelínový ubrousek. To vše dohromady tvoří ekologické přebalování vašeho zlatíčka. Využijete ji především na cestách, kdy si vše můžete pohodlně zabalit do kosmetické taštičky a po příchodu domu, můžete vše vyprat.

Do kočárku

Pohodlí a čistota je pro miminko při spánku v kočárku jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžete miminku poskytnout. Dětské bavlněné prostěradlo do kočárku je skvělou volbou. Jednoduše jej můžete sundat s matrace a vyprat. Rozměr prostěradla je univerzální tedy se bude hodit také do kočárku, kolébky nebo mojžíšového koše.

Utřít nebo zabalit

Mušelínová plenka je extrémně jemná na dotek, vhodná pro pokožku těch nejmenších. Mušelínové plenky jsou tvořeny ze 70% z bambusu a ze 30% z bavlny. Díky rozměru 100x100 cm ji plně využijete - poslouží spolehlivě jako swaddler, lehká dečka pro teplé dny nebo jako osušku, která má skvělé savé vlastnosti.

Dobrou noc!

Tradiční péřová peřinka a dětský péřový polštářek. Nemusíte se již obávat, že se Vaše dítě během noci vyruší nepříjemným chladem. Peřinka nejen že skvěle kopíruje tvar těla dítěte a tím ho krásně zachumlá, ale  navíc husí peří skvěle izoluje teplo. Dětský péřový polštářek nabízí dítěti pohodlné, měkké a teplé prostředí důležité pro jeho pocit jistoty a bezpečí, a klidný spánek.