Myslím, že každá maminka zažila, že její malý průzkumník ochutnal něco, co neměl. I já jsem měla tento zážitek a díky tomu jsem objevila TOXIKOLOGICKÉHO INFORMAČNÍHO STŘEDISKA

Mají linku, která je operativní 24 hodin denně, jsou tam vždy milí a nápomocní. Některé chuťovky už poznají zpaměti – jako například Ariel gelovou kapsli. Řeknou Vám, co můžete při té a té otravě očekávat, jestli je to neškodné (jako ten Ariel, který dělá jen bublinkovou kakačku), jestli je to vážné, zda vyhledat odbornou pomoc, zda podat černé uhlí nebo ne. Takže naprosto nejdůležitější je mít jejich číslo uložené v mobilu a neváhat je kontaktovat, kdykoli to bude nutné – ČR  tel: 224 91 54 02 SK tel. 0911166066.

Další důležitá věc je, že pokud víte, že to, co Vaše dítě snědlo, je jedovaté nebo může způsobit vážné potíže, rovnou jděte do nemocnice – například nemrznoucí směs, velká část lahvičky Paralenu, jedovaté houby, léky ve větším množství či ropné deriváty .

Ještě si jmenujeme pár běžných rostlin, které jsou jedovaté. Například syrový Bez Černý je jedovatý. Bytová rostlina Diffenbachia je jedovatá. Také Lulkovec zlomocný, který naleznete běžně v lese a pro děti je zajímavý. A Tis červený může způsobit srdeční zlyhaní.

Autor článku: vasaokidoki