Znáte to zoufalství, když sundáte dítěti plenku a vidíte podrážděnou pokožku, kolikrát rozedranou až do krve? Miminko pláče, jakmile ho zabalíte a nejde utišit.


Také jsem si tím prošla s moji dcerou. Přečetla spousty lékařských návodů a babských rad. 
Teď se s vámi ráda podělím o zkušenosti, co zabralo nejvíce.


V první řadě voda. Čistá voda z kohoutku. Při každém přebalování, jsem dceru umyla pod tekoucí vodou. A to klidně i v nákupním centru při nákupu. Hlavně holčičky si to zaslouží :-)


Druhá záchrana je vzduch. Nesmí se to nechat, promiňte mi ten výraz, zapařit v plence. Proto nechávejte miminko co nejčastěji rozbalené. Využít můžete naši skvělou nepromokavou, látkovou podložku, kterou vložíte pod miminko do postýlky, nebo do kočárku. Podložka se dá vyprat, takže šetříte přírodu s námi.


Poslední velká záchrana byla Weleda. Vyzkoušela jsem x krému a mastiček. Měsíčkový krém na opruzeniny zabral vždy. Nakonec jsem ho používala také na jakákoliv zapařená místa na těličku miminka v letních, opravdu horkých měsících. Například na kožní záhyby pod krkem a podpaždí.


Na závěr vám ještě doporučím, že pokud je stav opravdu vážný a zadeček miminka až krvácí, neváhejte vyhledat lékaře. Může to být alergie a tak budete muset i vy upravit svouji stravu.


Držím palce, ať je pokožka vašeho miminka jemná a hladká. Jak ted mi čtyřicátnice říkáme, chtěla bych mít pleť, jako dětskou prdýlku :-)