Produkt již není v nabídce Sledovat dostupnost

Na našem kurzu se dozvíte cenné informace o jednotlivých fázích vývoje. Od příchodu na svět a vytvoření vhodných podmínek pro miminko. Dále první vzpřímení, takzvaného pasení koníčku, přes druhé vzpřímení, obratu na bříško a hlavně si ukážeme vhodnou stimulaci miminka k dosažení jednotlivých fází. Cílem kurzu je poskytnout rodičů co nejvíce informací o vývoji dítěte a tím předejít možným potížím, jako je asymetrie dítěte, predilekce hlavičky, dráždivost dítěte a jiné. Více

Výrobce: Vývoj dětíKód produktu: P00329 Doprava a platba

Psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku je rozdělen do čtyř trimenonů. Každý trianon je zakončen takzvanou vrcholnou dovedností, kterou by dítě mělo v tomto období zvládnout. Termín dosažení těchto dovednosti je orientační. Co je však důležité, je posloupnost jednotlivých dovedností a také to, aby dítě žádnou z etap vývoje nepřeskočilo. Jedině tak dojde k propojení všech svalových řetězců a tělo se dostatečně zpěvní a bude se vyvíjet symetricky.

V raném období prvního trimenonu má své nezastupitelné místo i manipulace s miminkem. Je to nejdůležitější nástroj právě pro stimulaci dítěte a přípravy na další vývoj.

Dozvíte se cenné informace o jednotlivých fázích vývoje, od prvního vzpřímení, takzvaného pasení koníčku, přes druhé vzpřímení, obratu na bříško a hlavně si ukážeme vhodnou stimulaci miminka k dosažení jednotlivých fází.

Povíme si také o vhodném prostředí a podmínkách, které dítě potřebuje k zdravému vývoji a manipulaci s miminkem.

Cílem kurzu je poskytnout rodičů co nejvíce informací o vývoji dítěte a tím předejít možným potížím, jako je asymetrie dítěte, predilekce hlavičky, dráždivost dítěte a jiné. Příčiny těchto potíží nejsou většinou genetického původu, jen na samém počátku života dětí, jednoduše rodiče neměli dostatek správných informací.

Obsah kurzu: 

  • Co se děje s miminkem hned po narození a jaké potřebuje podmínky ke správnému vývoji
  • Reflexy dítěte - jak k nim přistupovat a co nám napoví o miminku
  • Tak jak děti chováme v náručí, ovlivňujeme jejich vývoj
  • Vývoj dítěte od narození do ukončeného třetího měsíce
  • Vhodná stimulace k dosažení dovedností v daním období - první vzpřímení, takzvaného pasení koníčku, druhé vzpřímení, obraty na bříško a jiné.

Termín kurzu: 15.2.2024 od 17:30hod.

Délka kurzu: 120 min.

Místo konání: Lotyšská 646/10 Praha 6

Přednášející: Jitka Rubešová, lektor psychomotorického vývoje dětí a zakladatelka JiTuli

Vše co budeme na kurzu probírat si můžete přečíst na našem blogu: