ONLINE přednáška PSYCHICKÉ POTÍŽE V MATEŘSTVÍ 25.10.23 17:00-18:30 hod.

590 Kč
Skladem
ks

Narození miminka je obecně vnímáno jako začátek nejkrásnějšího životního období. Ve skutečnosti je však poporodní období poměrně náročné a čerstvou rozbolavělou maminku může zaskočit. Podívejme se, s jakými potížemi se maminky nejčastěji potýkají s organizací Úsměv mámy z.s.


Více

Obsah školení:

  • Rizikové faktory, první náznaky, prevence – kdy zbystřit a co dělat?  
  • Jak potíže vypadají – kategorie, symptomy, průběh potíží (blues - těžkosti - psychická porucha), extrémní případy, kdy je nutné rovnou kontaktovat i psychiatra. 
  • Jak s maminkou a jejím okolím o potížích mluvit, jak psychické potíže pojmenovat – jak předat kontakt na Úsměv, když máma sama si ještě psychické potíže neuvědomuje, jak jí pomoci s náhledem. 

  • Práce Úsměvu mámy, příběhy maminek, diskuze. 

  • Prostor pro dotazy a diskuzi. 

Délka kurzu:

90 min.

Lektorka kurzu: 

 Mgr. Lenka Kristlová, spolupracující psycholožka Úsměvu
mámy z.s.

Kdo je Úsměv mámy: 

Úsměv mámy, z.s. podporuje šťastné mateřství a ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství nebo v období po porodu. Ačkoliv se v zahraniční jedná o aktuální téma, v ČR je zatím spíše okrajové. Proto vznikl spolek Úsměv mámy, který se věnuje osvětovým aktivitám, organizuje svépomocné podpůrné skupiny v různých městech, propojuje ženy se zkušeností a snaží se vyjednávat o lepší systémové péči.