E-book - ke stažení ZDARMA - Vývoj miminka měsíc po měsíci

Pro dítě je každý pokrok jakýmsi milníkem ve vývoji jeho dovedností. Rychlost, s jakou dané období zvládne, záleží na mnoha okolnostech. Některé děti jsou opatrné, jiné pádí vpřed. Pokrok závisí na vývoji nervového systému dítěte a rychlost, s jakou dítě zvládne jednotlivé vývojové etapy, není neomezená. Co je ale důležité, aby jednotlivé etapy svého vývoje NEPŘESKOČILO

Psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku je rozdělen do čtyř trimenonů. Každý trianon je zakončen takzvanou vrcholnou dovedností, kterou by dítě mělo v tomto období zvládnout. Termín dosažení těchto dovednosti je orientační. Co je však důležité, je posloupnost jednotlivých dovedností a také to, aby dítě žádnou z etap vývoje nepřeskočilo. Jedině tak dojde k propojení všech svalových řetězců a tělo se dostatečně zpěvní před závěrečnou dovedností, což je stoj a chůze.

První rok dítěte je nejrychlejší. Dítě se během jednoho roku a to od narození dostane až do stoje. Vše jde postupně od prvního vzpřímení, takzvaného pasení koníčku, přes druhé vzpřímení, obratu na bříško, až po klek, sed a následně stoj. Sed a stoj jsou vertikální polohy a ve vývoji dítěte spadají skoro až na konec. 

Náš e-book JiTuli vám pomůže se v jednotlivých dovednostech a období zorientovat a zaznamenat pokroky na památku.

Získejte e-book zdarma

Zaregistrujte se pomocí pole níže a my Vám pošleme ZDARMA e-book „Vývoj miminka měsíc po měsíci“.